MANAGEMENT 3.0™ - AGILE LEADERSHIP


SZKOLENIE MANAGEMENT 3.0™ – AGILE LEADERSHIP

O szkoleniu

Szkolenie Agile Leadership – Management 3.0 Foundation jest przeznaczone dla osób, które chcą zdobyć wiedzę na temat nowoczesnego podejścia do zarządzania. Zawiera ono zbiór praktyk, które działają z powodzeniem w wielu organizacjach wdrażających podejście zwinne (adaptacyjne / Agile).

Twórcą koncepcji Management 3.0 jest Jurgen Appelo, autor książek: „How to change the world”, „Management 3.0 Leading Agile Developers, Developing Agile Leaders”, „Managing for Happiness”.

Szkolenie łączy podejścia Agile i Management 3.0. W centrum obu tych koncepcji znajdują się te same wartości: zmotywowani ludzie, efektywna współpraca zespołowa, transparentna komunikacja i ciągłe usprawnianie.

Szkolenie prowadzone jest w formie nastawionej na pracę grupową i praktykę. Wszystkie omawiane zagadnienia są wzbogacone o ćwiczenie lub grę, które mogą być wykorzystane przez uczestników w ich środowisku pracy.

Wszystkie warsztaty Rebelsów są prowadzone przez dwóch trenerów. Wiemy z doświadczenia, że takie podejście zwiększa efektywność i dynamikę szkolenia.

Koniec spotkania to nie koniec nauki! Osoby, które ukończyły szkolenie, otrzymują zaproszenie do wirtualnej społeczności absolwentów Rebelsi.pl. Dzięki temu zyskują one dostęp do dodatkowych materiałów oraz do wsparcia we wdrażaniu zdobytej wiedzy.

Prowadzący znają nie tylko sporo historii z życia, ale także (zbyt) wiele suchych żartów i nie zawahają się ich użyć!

DLA KOGO JEST SZKOLENIE MANAGEMENT 3.0 – AGILE LEADERSHIP.

 • Dla Scrum Masterów i osób przygotowujących się do pełnienia tej roli.
 • Dla prowadzących transformację zwinną i jej uczestników.
 • Dla LiderówManagerów, którzy czują potencjał do podniesienia efektywności dostarczania rozwiązań IT.
 • Dla Product Ownerów poszukujących głębszego zrozumienia frameworku Scrum.

FILOZOFIA PRACY.

Każdy z tematów Management 3.0 obejmuje co najmniej jedną grę lub ćwiczenie, w których uczestnicy szkolenia – w małych grupach – stosują w praktyce idee, pomysły i metody prezentowane podczas szkolenia.

Na zakończenie każdego ćwiczenia odbywa się podsumowanie i wspólna dyskusja, dzięki czemu uczestnicy mogą odnieść zdobytą wiedzę i przemyślenia do swojej własnej sytuacji.

Największą zaletą warsztatu są praktyczne rzeczy, które ludzie mogą zrobić w następny poranek, aby rozwijać organizację, która staje się jeszcze bardziej innowacyjna.

Uczestnicy, wymieniając doświadczenia płynące z pracy w bardzo zróżnicowanych środowiskach, mają możliwość poszerzenia swojej perspektywy patrzenia na temat zarządzania.

Warsztat (wersja offline)

 • sala konferencyjna;
 • materiały video przed i po;
 • dostęp do społeczności my.rebelsi.pl
 • akredytowane materiały drukowane (na życzenie);
 • flipchart;
 • prezentacje;
 • podsumowanie szkolenia.

Wyżywienie (wersja offline)

 • lunch;
 • kawa, napoje, przekąski.

AGENDA

DZIEŃ PIERWSZY

 • Zwinne zarządzanie – przegląd metod, praktyk i najczęstszych wyzwań we wdrażaniu podejścia Agile w firmie.
 • Stawianie ram współpracy – w jaki sposób manager może zbudować, wspólnie z zespołem, efektywne i bezpieczne środowisko pracy i rozwoju.
 • Czym jest teoria złożoności i dlaczego jest ważna dla współczesnego managera?
 • Co wpływa na motywację i jak to wykorzystać w praktyce Rodzaje motywacji, przydatne techniki umożliwiające poznanie motywacji a także sposoby ewaluacji pracowników.
 • Jak budować organizację wspierającą zespoły w dostarczaniu wartości? Na czym polega efektywna praca nad kształtowaniem kultury organizacyjnej.

DZIEŃ DRUGI

 • Samoorganizacja – jak zapewnić, że samoorganizacja zaistnieje w oparciu o zaufanie, a uprawnienia będą sukcesywnie delegowane i dystrybuowane na różnych poziomach?
 • Dlaczego komunikacja jest kluczem do efektywności?
 • Zarządzanie poprzez cele. W jaki sposób stawiać cele, które najlepiej pomogą organizacji w rozwoju. OKR – czym są, w czym pomagają i kiedy ich zastosowanie daje prawdziwie wartościowe rezultaty.
 • Organizacyjne uczenie się i usprawnianie. W jaki sposób wprowadzać kulturę i praktyki ciągłego uczenia się do zespołów i organizacji.
 • W jaki sposób wdrożyć wiedzę zdobytą na szkoleniu w swoim zespole i w swojej organizacji.

CERTYFIKAT Management 3.0 Certificate of Attendance

Każdy uczestnik warsztatu otrzymuje certyfikat Management 3.0 Certificate of Attendance, który umożliwia zostanie facylitatorem management 3.0 w ciągu jednego roku od daty otrzymania.

CO SIĘ WYDARZY PO REJESTRACJI

 1. Skontaktujemy się z Tobą, żeby ustalić szczegóły dot. płatności.
 2. Dokonać płatności. (Niezwłocznie wyślemy potwierdzenie)
 3. Na tydzień przed szkoleniem otrzymasz e-maila z dokładnymi instrukcjami “logistycznymi”.
 4. Wziąć udział w naszym dwudniowym intensywnym szkoleniu.
 5. Od razu po szkoleniu łatwiej wprowadzać zmiany w swoim środowisku pracy.

FAQ

Czy to szkolenie jest przeznaczone tylko dla doświadczonych managerów? Czy początkujący managerowie również skorzystają na uczestnictwie?

Zarówno podejście adaptacyjne (Agile) jak i narzędzia i techniki wchodzące w skład Management 3.0 są możliwe do zastosowania przez osoby o różnym poziomie doświadczenia. Szkolenie stawia na wykorzystanie zróżnicowanego poziomu doświadczenia uczestników do umożliwienia im patrzenia na zarządzanie z wielu perspektyw.

Czy szkolenie daje wartość ludziom pracującym tylko w określonych działach firm (HR, IT, sprzedaż, marketing…)?

Nie, przydatność szkolenia nie jest ograniczona do żadnego konkretnego działu. Podejście Management 3.0 jest skoncentrowane na interakcjach międzyludzkich oraz pracy z zespołami i organizacjami. Uczestnicy szkoleń otrzymują wiedzę, którą z powodzeniem stosują w wielu różnorodnych środowiskach.

Czy szkolenie jest przydatne tylko dla ludzi pracujących w przedsiębiorstwach z jakichś konkretnych branż?

Nie! Branże, w których pracują uczestnicy naszych szkoleń to między innymi: e-commerce, bankowość, ubezpieczenia, IT, produkcja (elektronika, chemia), doradztwo. Nasi klienci to zarówno duże firmy będące liderami swoich segmentów runku jak i startupy budujące pierwsze wersje produktów. Pracujemy również z organizacjami NGO.

Czy w szkoleniu mogą brać udział jedynie osoby zajmujące jakieś konkretne stanowisko – np. kierownicy zespołów, lub managerowie projektów? 

Nie! Szkolenie dostarcza efektywne narzędzia pracy osobom, w których zakresie odpowiedzialności należy zarządzanie ludźmi i kształtowanie środowiska pracy. Idee Managementu 3.0 oraz adaptacyjnego podejścia (Agile) są wartościowe zarówno dla osób zarządzających małym zespołem jak i dużą, wielopoziomową organizacją.
Co więcej, ze szkolenia mogą skorzystać również osoby, które nie pełnią roli managerskiej. Członkowie zespołów mogą wykorzystywać praktyki w celu ulepszania sposobu pracy i wzmacniania samoorganizacji.

Jaki jest harmonogram szkolenia?

Szkolenie offline to dwa dni – 9:00- 17:30. Warto się nastawić, że ostatni dzień może się przeciągnąć.

Jaka jest polityka anulowania lub zwrotu pieniędzy

Daj nam znać jak najszybciej, że chcesz zmienić termin lub się nie pojawisz. Staramy się być w granicach rozsądku elastyczni. Polityka anulowania i zwrotu pieniędzy jest określona w regulaminie szkoleń.

Jaka jest forma szkolenia?

Szkolenie jest prowadzone w formie warsztatu. Jeśli jest w sali, to składa się z 25% wykładu, case’ów, zadań i problemów do rozwiązania. Jeśli jest w sali to używany narzędzia miro, żeby umożliwić nam współpracę zdalną i efektywny warsztat. Zdalne szkolenia wymagają szczególnego podejścia, żeby uczestnicy się zaangażowali, a my po pandemicznych przejściach nauczyliśmy się tego dobrze. Uczestnicy czasem mówią, że nasze szkolenia online ogóle nie ustępują szkoleniom tradycyjnym.

Jaka jest wasza reputacja?

Opinie o naszych szkoleniach można znaleźć na TrustPilot. Moralna, to zależy kogo spytać.

Interesting form

Marta Woźniak

Interesting form, concrete examples from life and comprehensive knowledge

15/06/2022 PSM™

The best training in my personal list!

Maciej Dzięcielak

The best training in my personal list!

10/03/2023 PSM™

Great trainers, great training

Maciej Stępnikowski

The trainers make a nice team! The training, despite the fact that it was online, was very dynamic, full of energy and commitment. Trainers not only transfer knowledge, but also create a nice atmosphere in the whole group, giving the impression that after three days it was a pity to part ways.

10/02/2021 PSM™II

They are the best

Radomir Fudała

They are the best.

10/02/2021 PSM™II

Great course

Krzysztof Kaleta

Great course! Very useful for me, I have learned a lot and surely will use my new experience in my daily work. Group was awesome and also Andrzej and Adam did a great job.

20/01/2021 PSM™

Best coaches and group ever

Krzysztof Strużewski

Truly an excellent class, for sure the best class in my life. The class was run remotely but I felt like everybody was side by side by me. The team was great, open, courageous, and experienced. Coaches are open-minded, honest, with a great sense of humor. They showed us what really means to be a true Scrum Master. They gave us space to work and think about ourselves in a completely different way – distanced and filtered by our shared experience. They were like a mirror, they didn’t tell us what to change – they magically made it happen that we understood it by ourselves.

12/10/2020 PSM™II

Engaging and enriching experience

Ewa Wiktorowska

This was an excellent time and the best investment in my skills. Enormously engaging by various exercises and structures, with honest and straightforward feedback and tips. Clear language and smooth communication. Great team of participants that were beautifully facilitated by the trainers to share their experience, their doubts and their knowledge and create value all together. The training provided me with exactly what I lacked – a deeper and concise understanding of the essence of Scrum, the underlying philosophy behind different practices and contexts of Scrum application.

12/10/2020 PSM™II

It was challenging and friendly

Artur Imanaev

It was challenging and friendly at the same time. Revealed for me a lot of information for digesting.

12/10/2020 PSM™II

Work well done ! 🙂

Grzegorz

The trainers led us through the Scrum labyrinths in a pleasant atmosphere. It was interesting, intense, with full commitment on their and our side. I left with my head full of ideas, knowledge about what I can change, thoughts about what does not work and why. I know what I was not aware of, in what topics and areas I should build and deepen the knowledge, what to practice.
Thanks guys – once again I was not disappointed taking part in the workshop led by you, which was to shape me as Scrum Master.

19/02/2020 PSM™II

Very good workshop

Michał Kubiak

Great workshop, huge amount of knowledge and useful cases. Thank you!

21/01/2020 PSM™

Lots of inspiration and knowledge sharing!

Agnieszka Sint

A lot of excercises, no slides, only flipcharts, tempo: I was exhausted but happy after those two days full of inspiration and knowledge sharing. It was a pleasure to be there and have the possibility to listen to other Scrum Masters. Excellent trainers, Adam and Andrzej, who both shared their knowledge and experience, and gave us the possibility to share the knowledge among the participants. I highly recommend!

02/12/2019 PSM™II

Great learning experience

Maciej Jagielski

Great learning experience, a lot of real life scenarios discussed. Totally worth it.

14/10/2019 PAL-E

Trainer was really good and clear…

Jean

Trainer was really good and clear informations

27/06/2019 PSM™

Excellent training that opens the eyes…

Marcin Wilczyński

Excellent training that opens the eyes to pragmatism and rationalism. Mandatory for each member of the scrum team. Contains only particulars, practical exercises and examples. What was the least interesting? Breaks! 🙂 Thanks a lot.

02/05/2019 PSM™

Modern ideas executed in a smart way

Lukas Sygula

Intensive with lots of practical tasks. No powerpoint presentation only live and „analog” methods. Aesthetically pleasing flip charts and whiteboards make it worth your time bringing you closer to the understanding of how you should pass your knowledge.

11/03/2019 PSM™


MASZ PYTANIA, CHCESZ SZKOLENIE DLA GRUPY?

Ten formularz zadziała, a my odpowiemy na dowolne pytanie dotyczące certyfikacji, szkolenia, terminów, dostępności i preferencji kulinarnych trenerów.

Zapewniamy obszerne materiały drukowane i prezentacje, a także posiłki i napoje przez cały czas trwania szkolenia. Jeśli czegoś nie dowiedziałeś się z tej strony napisz!


  NADCHODZACE SZKOLENIA

  online

  Scrum Master to paprotka, wróżka, psycholog czy może Junior Agile Coach? Nie! Scrum Master ma zasłużyć na miano prawdziwego lidera! Wspieraj Scrum Team, Product Ownera i Organizację. Na tym szkoleniu pokażemy Ci jak to zrobić. Certyfikacja Scrum.org.

  Warszawa

  Szkolenie Management 3.0™ - Agile Leadership - bo zarządzanie jest zbyt ważne, żeby pozostawić je managerom!

  online

  Facylitacja jako narzędzie pracy Scrum Mastera i lidera. Naucz się ułatwiać komunikację i sprawne podejmowanie decyzji. Zarządzaj bez sterowania. Skończ z męczarnią na spotkaniach. Certyfikacja Scrum.org. Dodatkowy, rozszerzony materiał.

  online

  To jest właśnie "to" szkolenie od którego powinieneś rozpocząć przygodę z profesjonalnym Scrumem. Co to Scrum i dlaczego tak jest zbudowany? Tu znajdziesz odpowiedź jak zacząć korzystać ze Scruma. Certyfikacja Scrum.org.

  online

  Scrum Master to paprotka, wróżka, psycholog czy może Junior Agile Coach? Nie! Scrum Master ma zasłużyć na miano prawdziwego lidera! Wspieraj Scrum Team, Product Ownera i Organizację. Na tym szkoleniu pokażemy Ci jak to zrobić. Certyfikacja Scrum.org.

  Warszawa

  Szkolenie Management 3.0™ - Agile Leadership - bo zarządzanie jest zbyt ważne, żeby pozostawić je managerom!

  online

  Jak zmienia się rola menedżera we współczesnej, zwinnej organizacji? Za co jest odpowiedzialny? Jak rozwija zespoły i ludzi, którymi zarządza? Przywództwo służebne i efektywna zmiana organizacyjna. Certyfikacja Scrum.org.