Dekoracja nagłówka

Doradztwo

Widzisz, że aktualny sposób działania nie przynosi wyników? Chcesz zmienić strukturę produktów albo zespołów? Szukasz wsparcia doświadczonych konsultantów Agile?

START TRANSFORMACJI AGILE

Rebelsi – Twoim zaufanym partnerem. Wspieramy na drodze do efektywności, adaptacyjności i ciągłego doskonalenia. Zmiany są trudne, więc lepiej się dobrze przygotować. 102% organizacji cierpi z powodu nieprzygotowanych zmian. Ludzie jednocześnie mają zarabiać pieniądze po staremu i robić rzeczy po nowemu. To budzi opór, niechęć i frustrację. Właściwe przygotowanie procesu transformacji pozwoli ci zwiekszyć szanse na prawdziwa zmianę.

Pomożemy Ci zaplanować i rozpocząć proces zmiany.

Co możemy zrobić?

 • badanie organizacji – zobaczymy razem, co rozwinąć;
 • określenie na jakich wynikach nam najbardziej zależy;
 • spisanie po czym poznamy że nasza pomoc jest skuteczna;
 • przygotowanie ciebie i twoich ludzi na zmianę;
 • wspólne wypracowanie planu zmiany (struktury organizacyjnej, odpowiedzialności);
 • szkolenia, coaching i mentoring osób oraz zespołów w nowych odpowiedzialnościach;
 • określenie ryzyk – w zmianie firma musi bezpiecznie zarabiać.

Jakie problemy spotkaliśmy w organizacjach?

Brak zrozumienia Agile

Organizacje są nie gotowe na wdrożenie Agile i nie do końca rozumie, jak działa to podejście. Jeśli chcecie korzystać ze zwinności, zacznijcie od wysokiej jakości szkoleń. Co jeśli nie? Duża instytucja finansowa zdecydowała, że zaoszczędzi na szkoleniach, były dyskusyjnej jakości – nie pokazały ludziom, co się zmienia. Po dwóch latach hejtu pracowników i średniego managementu, kolejna runda szkoleń, żeby to odkręcić, nie tylko była kosztowna, ale dodatkowo była poświęcona głównie odkłamywaniu rzeczywistości. Inna organizacja, z którą pracowaliśmy zrobiła dobre szkolenia, dla wszystkich poziomów zarządzania. Dwa lata poźniej średni management sam promował zwinność w organizacji.Brak zaangażowania kierownictwa: Sukces transformacji Agile zależy w głównej mierze od zaangażowania kierownictwa. Tutaj nie będzie przykładu – tak się niestety dzieje zwykle. Organizacje izolują grupy transformacyjne i uważają, że taką zmianę „załatwi” wyspecjalizowana komórka. Bez wsparcia i informacji zwrotnej z najwyższych poziomów zarządzania zmiana jest znacznie mniej korzystna i płytsza. Transformacja agile to nie kolejna realizacja projektu.

Brak umiejętności do pracy zwinnej

Brak umiejętności Agile: Aby skutecznie wdrożyć podejście Agile, zespół i pracownicy muszą posiadać odpowiednie umiejętności. Z jednej strony mamy do czynienia z budową wspólnego zrozumienia zwinności, jak wyżej. Z drugiej, dostarczania w zespołach też się trzeba nauczyć. Tutaj pomagają zarówno szkolenia, jak i zatrudnianie doświadczonych Agile Coachy i Scrum Masterów.

Konflikty kulturowe

Transformacja Agile lub wprowadzenie zwinności do organizacji, która dotychczas korzystała z tradycyjnych metod zarządzania, może prowadzić do stresu oraz konfliktów kulturowych. Podejście kaskadowe zapewnia pozory kontroli nad tym co się dzieje i ten poziom widoczności należy conajmniej zapewnić. Dlatego, należy przeprowadzić zmiany kulturowe i pomóc pracownikom w dostosowaniu się do nowego sposobu dostarczania wartości.

Nadmierna złożoność

Wprowadzenie Zwinności może wymagać zmian w wielu obszarach organizacji bez kontroli i planowania prowadzi do złożonego i czasochłonnego procesu. Dlatego, ważne jest, aby zmiany wprowadzać stopniowo i zapewnić wsparcie w ich realizacji. 

Brak kontroli nad procesem

Agile w dużej mierze opiera się na samorządzaniu i elastyczności. Jednak, brak kontroli nad procesem lub zaburzona transparentność może łatwo wprowadzić w chaos i utrudnić wdrożenie Agile.

Brak elastyczności

Agile wymaga elastyczności ze strony organizacji i pracowników. Dlatego, ważne jest, aby wbudować zasady Agile do specyfiki organizacji i wspólne uczenie się elastycznej kultury dostarczania wartości.

Brak zrozumienia Agile

Brak ciągłej poprawy: Zwinność to podejście oparte na ciągłym doskonaleniu procesów. Dlatego, należy stworzyć adekwatne mechanizmy i struktury, które umożliwią ciągłą kontrolę oraz usprawnianie procesów.

Brak przejrzystości

Zmiana organizacyjna wymaga pełnej przejrzystości postępów i procesów. Transparentność jest niezastąpiona. Dlatego, należy tworzyć systemy monitorowania oraz wspomagać przejrzystość i dostępność informacji między zespołami.

WSPARCIE TRWAJĄCYCH ZMIAN ORGANIZACYJNYCH

Zmiana już trwa tak długo a efektów nie widać? Kluczowi pracownicy odchodzą? Ogłosiliśmy transformację ale bieżąca praca zatrzymuje zmianę? Miało być lepiej a jest jak zawsze? Czy Scrum jest na pewno dla nas? Jak podnieść jakość produktów?

Zmiana jest kosztowna. Z naszego doświadczenia zajmuje znacznie więcej czasu i energii niż zakładaliśmy. Porzucenie wypracowanych metod i przyzwyczajeń jest trudne. Nasi najlepsi ludzie bronią się przed zmianami. Rynek i klienci nie chcą zaczekać aż nauczymy się jak pracować w nowy sposób.

Pomożemy Ci włączyć kolejny bieg w procesie zmiany.

Nasze działania obejmują m.in:

 • ocenę zwinności organizacji;
 • zwiększenie efektywności zwinnych zespołów managerskich;
 • rozwój kompetencji, coaching i wsparcie kluczowych pracowników oraz zespołów;
 • identyfikację i wprowadzenie metryk zmiany;
 • organizację pracy zwinnej w skali;
 • wprowadzenie procesu eksperymentowania dla poprawy efektywności zespołów.

AGILE CONSULTING – DORADZTWO – JAK TO ROBIMY

Zobacz, w jaki sposób podchodzimy do wspierania organizacji na różnym etapie rozwoju.

MAŁA FIRMA

Budujemy zwinność

 • jak budować efektywne zespoły
 • planowanie długoterminowe
 • udowanie kultury organizacyjnej
 • organizacje nastawione na rezultaty i pracowników

SZKOLENIA I WARSZTATY

 • rozwój zespołów zwinnych
 • dla managerów prowadzących i wspierających transformację
 • związane z planowaniem celów średnio i długoterminowych

ROŚNIEMY

Organizacja wyprzedzająca swój wzrost.

 • przygotowanie struktur organizacyjnych
 • wsparcie managerów
 • szkolenie zespołów i liderów
 • efektywna zwinność
 • własne produkty

TRANSFORMACJE

 • planowanie i wdrażanie systemowych zmian organizacyjnych
 • zmiany struktury produktowej i organizacyjnej
 • budowanie klientocentrycznego podejścia w organizacji

DUŻA ORGANIZACJA

Ewolucja w kierunku zwinności.

 • wsparcie zmian organizacyjnych
 • budowa zespołów managerskich
 • rozwój Scrum Masterów, Product Ownerów i zespołów
 • audyty zwinności

MENTORING I COACHING

 • managerów
 • Product Ownerów, Scrum Masterów i Agile Coachów
 • zespołów zwinnych
 • audyty pracy zespołów wytwórczych, IT i procesu dostarczania
ecom logo
cd projekt red raróg
Allegro logo
Luxmed logo
mBank logo
payu logo
artifex logo
ROCHE logo
PRACUJ logo
ABB logo

KOMU POMOGLIŚMY

Firma ubezpieczeniowa

Kiedy dostarczanie wartości w organizacji jest oparte o dziesięcioletnie oprogramowanie, pracownicy pracują ciężko. W takiej sytuacji nadążenie za wzrostem biznesu jest niemalże niemożliwe. Dług techniczny zaczyna uniemożliwiać rozwój.

Zbudowaliśmy razem strukturę zespołów i przeszkoliliśmy całe wytwarzanie. Udało nam się wspólnie wybrać i rozwinąć Scrum Masterów i Product Ownerów. Zaopiekowaliśmy się managerami, tak żeby wszyscy tworzyli jeden zespół. Czy przestali mieć problemy – nie. Czy potrafią je rozwiązywać? Tak.

Firma e-commerce

Pracujemy razem z przerwami już 5 lat. Dlaczego tak długo? Jeszcze się nie nauczyli? Szkolimy ich Scrum Masterów, podnosimy zespoły na kolejny poziom.

100% Rebelsów ma szerokie doświadczenie właśnie w budowaniu firm handlujących w internecie i tutaj czujemy się swobodnie.

Ten klient, dziś, poza pierwszą pozycją na swoim rynku, przetrwał dwa duże połączenia, przekonstruował swoją strukturę zespołów i spłacił dług techniczny, rozbijając monolit.

Producent oprogramowania

Pisanie oprogramowania na zlecenie jest trudne, dlatego że klient chce wiedzieć, że niezostanie oszukany a dostawca, że nie zbankrutuje. Ludzie więc podpisują umowy na zakres, czas i budżet. Potem u prawników dyskutujemy kto co miał na myśli.

Oni przestali to robić. Sprzedają sprinty pracy swoim klientom. Ich prawnicy są zawiedzeni. Szanują naszą pracę bo zgodzili się, żebyśmy nagrali u nich film. Oni są naszym przykładem, że “tak – zwinność może działać”.

Firma z branży gier wideo

Zaplanowaliśmy z nimi transformację.
Nie możemy powiedzieć jak dużą. Przeszkoliliśmy zarówno kadrę zarządzającą jak i całą firmę. Dostarczyliśmy sporo doradztwa w zarządzaniu zmianą.

Mogliśmy to zrobić, bo to w naszej historii trzecia firma w tej branży. Nie możemy powiedzieć jak bardzo się tam napracowaliśmy. Pracownicy każdej z tych firm przekonywali nas miesiącami, że się nie da. A my na to “potrzymaj mi piwo”. Nie możemy też powiedzieć jak jesteśmy dumni z rezultatów.


SPRAWDŹ TO!

„Scrum nie rozwiązuje problemów. Sam z siebie nie przyspiesza zrobienia zakresu. Scrum Masterzy są Agile Coachami. Managerowie są niezbędni w większych organizacjach i mają kluczową rolę dla samoorganizacji zespołów. W większości organizacji najbardziej brakuje managerów. To organizacje określają definicję ukończenia w pierwszej kolejności. Zespoły najpierw dostarczają wartość, później mają się dobrze bawić. Czasami najlepiej zwolnić pracownika.”

Jeśli te zdania cię nie odrzucają i nie przerażają, to tym bardziej napisz do nas.