PROFESSIONAL SCRUM MASTER™


SZKOLENIE PROFESSIONAL SCRUM MASTER™

Przygotuj się na rewolucję w swojej pracy! Szkolenie Professional Scrum Master to klucz do skutecznego zarządzania projektami i osiągnięcia wyjątkowych wyników. Zmień chaotyczną rzeczywistość pełną nieefektywnych spotkań, niewykonanych zadań i frustrującego przełączania kontekstów.

Dzięki temu szkoleniu, tym razem wszystko będzie inaczej. Nauczysz się wykorzystywać potencjał Scrum Framework, aby tworzyć zespoły efektywne, zmotywowane i skoncentrowane na sukcesie. Zapomnij o niekończących się problemach – teraz będziesz mieć narzędzia, by osiągnąć trwałe zmiany w swojej efektywności pracy.

Egzamin Professional Scrum Master pozwala uzyskać certyfikat PSM I. Jeśli twoja organizacja używa Scruma, to ta wiedza przyda ci się niezależnie czy pracujesz jako Scrum Master, Manager czy Developer.

DLA KOGO JEST SZKOLENIE PROFESSIONAL SCRUM MASTER.

 • Dla Scrum Masterów i osób przygotowujących się do pełnienia tej roli..
 • Dla LiderówManagerów, którzy czują potencjał do podniesienia efektywności dostarczania rozwiązań IT.
 • Dla Product Ownerów ktorzy chcą zrozumieć framework Scrum.

CO BĘDZIE NA SZKOLENIU PROFESSIONAL SCRUM MASTER.

Fundamenty – jak działa Scrum. Dlaczego warto wybrać Scruma? Empiryczna kontrola procesu wytwarzania oprogramowania to recepta na nie dotrzymywane terminy i niską jakość produktu.

Scrum. Role, artefakty i zdarzenia, które umożliwiają zmianę sposobu zarządzania. Zdarzenia scrumowe zamiast nudnych spotkań. Artefakty (Gotowy produkt, Backlog Produktu i Sprintu) zapewniające przejrzystość, odpowiedzialność zamawiającego i wykonawcy. Scrum Guide jako przewodnik po Scrumie.

Budowanie zespołów samoorganizujących się. Jaka jest rola lidera w zespole, który uczy się samoorganizacji? Co sprawia, że wspólna odpowiedzialność nie staje się rozproszeniem odpowiedzialności. Wartości Scrumowe.

Rola Scrum Mastera, umiejętności i postawy. Jak budować i rozwijać zespoły. Zachowania i postawy, które pomagają. Jak używać danych do budowania samoregulacji zespołu. Czy Scrum Master powinien być techniczny/nie-techniczny.

Ukończona praca (Done). Definicja ukończenia pozwala prognozować pracę i zapewnia przejrzystość. Dlaczego tak ważne jest posiadanie czytelnych kryteriów jakościowych dla wytwarzanego oprogramowania.

Wartościowe zdarzenia scrumowe. Jak nauczyć zespół wykorzystywać produktywnie czas na zdarzeniach scrumowych. Techniki facylitacji i moderacji.

Wdrażanie Scruma w organizacji. Jak zmieniać organizacje? Stratege, które pomagają zmieniać organizacje tak, żeby wspierała Scruma. Postawy proaktywne.

Warsztat (wersja offline)

 • sala konferencyjna;
 • materiały video przed i po;
 • dostęp do społeczności my.rebelsi.pl
 • akredytowane materiały drukowane (na życzenie);
 • flipchart;
 • prezentacje;
 • podsumowanie szkolenia.

Wyżywienie (wersja offline)

 • lunch;
 • kawa, napoje, przekąski.

DLACZEGO WARTO U NAS

Nasi doświadczeni trenerzy (Andrzej i Adam) będą Twoimi przewodnikami abyś z powodzeniem pogłębiła swoją wiedzę o Scrumie. Adam i Andrzej w swojej historii zawodowej prowadzili zespoły Scrum Masterów, co jest unikalnym doświadczeniem, dzięki któremu mają mnóstwo praktycznej wiedzy i przykładów, opartych na głębokim zrozumieniu jak działa Scrum “w prawdziwym życiu”. Obaj dziś również doradzają wielu organizacjom – wiedzą, jak w różnych środowiskach ulepszać procesy.

Dobrze, jeśli masz podstawową wiedzę o Scrumie, bo ten warsztat jest zaawansowany i omawia praktyczne aspekty stosowania tego frameworku. Jeśli masz również doświadczenie pracy zwinnej, nawet jeśli ten”agile” jest „specyficzny”, dodatkowo przyczynisz się do tego, żeby uczestnicy szkolenia zobaczyli Twoją perspektywę.

Szkolenie Professional Scrum Master (PSM) dostarcza profesjonalistom narzędzi i technik potrzebnych do efektywnego zarządzania projektem Scrum. Stanowi wprowadzenie do zasad Scrum i jego praktyk, a także dostarcza wiedzy niezbędnej do zdania egzaminu Professional Scrum Master I.

AGENDA

Fundamenty i samoorganizacja

DZIEŃ PIERWSZY

 • Fundamenty i teoria Scruma.
 • Empiryczna kontrola procesu wytwarzania.
 • Role i odpowiedzialności w Scrum
 • Artefakty i zdarzenia.
 • Przewidywalność.
 • Estymacja i podejście empiryczne.
 • Zarządzanie ryzykiem.

Framework Scrum

DZIEŃ DRUGI

 • Monitorowanie postępu pracy.
 • Budowanie zespołów samoorganizujących się.
 • Wartości Scrumowe.
 • Rola granic i pętli informacji zwrotnej w rozwoju samoorganizacji.
 • Ukończona praca (Done).
 • Wartościowe zdarzenia scrumowe.
 • Facylitacja i moderacja.

Produkt i Zespoły

DZIEŃ TRZECI

 • Techniki poprawiające jakość komunikacji.
 • Scrum Master: umiejętności i sposób myślenia.
 • Jak budować i rozwijać zespoły?
 • Kształtowanie zachowań i postaw.
 • Jak używać danych do budowania samoregulacji zespołu.
 • Kluczowe umiejętności Scrum Mastera.
 • Scrum Master – techniczny/nie-techniczny.
 • Wdrożenie Scruma w organizacji.
 • Jak zmieniać organizacje.

CERTYFIKAT PSM I

Egzamin Professional Scrum Master I to test wielokrotnego wyboru. Cieszy się uznaniem wielu pracodawców, szczególnie w naszym kraju.

Poziom prawidłowych odpowiedzi by zdać egzamin: 85%

Czas egzaminu PSM I: 60 minut

Egzamin składa się z 80 pytań (możliwe częściowe punktowanie za niektóre pytania)

Test do certyfikacji Professional Scrum Master zdajemy wyłącznie w języku angielskim.

Przygotowania do egzaminu to conamniej uważne przeczytanie Scrum Guide. Z naszego doświadczenia wynika, że świetnie przygotowuje przeczytanie polskiej i angielskiej wersji Przewodnika. Po szkoleniu uczestnicy dostają dodatkowy zestaw materiałów rekomendowanych przez trenerów. Warto również przed egzaminem poćwiczyć rozwiązując test Scrum Open i Professional Scrum Developer Open. Tutaj i tutaj można znaleźć informacje, jak się przygotować.

Voucher na egzamin jest ważny bezterminowo. (Warto podejść jak najszybciej, żeby wiedza nie uleciała)

Cena regularna – $150 USD (egzamin jest zawarty w cenie szkolenia)

PRZYGOTOWANIE DO CERTYFIKACJI PSM

 • Warto przed egzaminem uważnie przeczytać Scrum Guide.
 • Tutaj i tutaj znajdziesz informacje, jak się przygotować.
 • Warto przed egzaminem poćwiczyć: Scrum Open.
 • Voucher na egzamin jest ważny bezterminowo. (Z doświadczenia, warto podejść do egzaminu jak najszybciej, żeby wiedza nie uleciała).
 • Cena regularna egzaminu: $150 USD (egzamin jest zawarty w cenie szkolenia PSM).

CO SIĘ WYDARZY PO REJESTRACJI

 1. Skontaktujemy się z Tobą, żeby ustalić szczegóły dot. płatności.
 2. Dokonać płatności. (Niezwłocznie wyślemy potwierdzenie)
 3. Na tydzień przed szkoleniem otrzymasz e-maila z dokładnymi instrukcjami “logistycznymi”.
 4. Wziąć udział w naszym dwudniowym intensywnym szkoleniu.
 5. Od razu po szkoleniu łatwiej wprowadzać zmiany w swoim środowisku pracy.
 6. W ciągu 3 dni po szkoleniu otrzymasz voucher z kodem do egzaminu PSM I, a także maila z dodatkowymi materiałami ułatwiającymi przygotowanie do egzaminu.
 7. W ciągu 14 dni od otrzymania kodu podejść do egzaminu.

FAQ

Jakie są wymagania wstępne odnośnie szkolenia?

Aby skorzystać ze szkolenia nie jest wymagana żadna wcześniejsza wiedza. Dostarczymy nieco materiałów, aby ułatwić przygotowanie. Nie musisz pełnić roli Scrum Mastera, żeby skorzystać ze szkolenia.

Jaki jest harmonogram szkolenia?

Szkolenie offline to dwa dni – 9:00- 17:30, szkolenie online to trzy dni 9:00 – 12:00 i 14:00 – 17:30. Warto się nastawić, że ostatni dzień może się przeciągnąć.

Jaka jest polityka anulowania lub zwrotu pieniędzy

Daj nam znać jak najszybciej, że chcesz zmienić termin lub się nie pojawisz. Staramy się być w granicach rozsądku elastyczni. Polityka anulowania i zwrotu pieniędzy jest określona w regulaminie szkoleń.

Czy trzeba pracować w IT?

Sporo uwagi poświęcamy, by zmniejszać naleciałości IT w naszych szkoleniach, żeby były dostępne również dla osób które nigdy nie pracowały w IT. Jeśli czegoś nie nie zrozumiesz na szkoleniu daj nam znać.

Jaka jest forma szkolenia?

Szkolenie jest prowadzone w formie warsztatu. Jeśli jest w sali, to składa się z 25% wykładu, case’ów, zadań i problemów do rozwiązania. Jeśli jest w sali to używany narzędzia miro, żeby umożliwić nam współpracę zdalną i efektywny warsztat. Zdalne szkolenia wymagają szczególnego podejścia, żeby uczestnicy się zaangażowali, a my po pandemicznych przejściach nauczyliśmy się tego dobrze. Uczestnicy czasem mówią, że nasze szkolenia online ogóle nie ustępują szkoleniom tradycyjnym.

Jaka jest wasza reputacja?

Opinie o naszych szkoleniach można znaleźć na TrustPilot. Moralna, to zależy kogo spytać.

Grafika Rebelsowych testimoniali

👍👍👍

Maksymilian Karczewski

Although workload is pretty huge, you are still able to learn a lot in a friendly and nice atmosphere. Bonus for introducing materials provided beforehand.

15/06/2022 PSM™

Grafika Rebelsowych testimoniali

I really enjoyed

Student

I really enjoyed the down-to-earth approach to teaching scrum, taking into consideration real-world implication of various actions being taken. This wasn’t a purely theoretical class – it was well-rooted in the organisational practices we are all facing daily in our companies. Another forte was the class’s structure that was tailored to its on-line nature. The cycles of focus gathering and direction were thought-through, which made it all the easier to absorb the knowledge.ed course provider.

06/12/2023 PSM™

Grafika Rebelsowych testimoniali

Awesome!

Beata Niezgoda

awesome!!!!!!!!!

10/03/2021 PSM™

Grafika Rebelsowych testimoniali

Very well prepared training

Krzysztof Jacewicz

Very well prepared training. Nice atmosphere, group works, a lot of practical exercises. Experienced trainers, who are willing to answer all your questions.

08/12/2021 PSM™

Grafika Rebelsowych testimoniali

I am very pleased

Agnieszka

I am very pleased to attend training with Andrzej. There has been a lot of examples given on the training, and a lot of workshops. I rekomend this team!

07/07/2023 PSM™


MASZ PYTANIA, CHCESZ SZKOLENIE DLA GRUPY?

Ten formularz zadziała, a my odpowiemy na dowolne pytanie dotyczące certyfikacji, szkolenia, terminów, dostępności i preferencji kulinarnych trenerów.

Jeśli chcesz usprawnić proces swojego zespołu, to nasze szkolenie Professional Scrum Master jest idealnym sposobem na rozpoczęcie pracy. Nasz dwudniowy intensywny program szkoleniowy zapewnia pełny przegląd zasad i praktyk Scrum, z naciskiem na budowanie samoorganizujących się zespołów i wdrażanie zwinności w organizacji. W ramach szkolenia otrzymasz voucher na egzamin Professional Scrum Master I (online), a jeśli chcesz, możesz również skorzystać ze zniżki na voucher na egzamin Professional Scrum Master II. Zapewniamy obszerne materiały drukowane i prezentacje, a także posiłki i napoje przez cały czas trwania szkolenia. Jeśli czegoś nie dowiedziałeś się z tej strony napisz!


NADCHODZACE SZKOLENIA

online

Scrum i co dalej? Wasz Burndown wygląda jak klify w Dover? Trudność z planowaniem i przewidywalnością? Wykorzystaj praktyki Kanban do rozwiązania tego problemu. Pomóż zespołowi skupić się na dostarczanej wartości. Certyfikacja Scrum.org

online

To jest właśnie "to" szkolenie od którego powinieneś rozpocząć przygodę z profesjonalnym Scrumem. Co to Scrum i dlaczego tak jest zbudowany? Tu znajdziesz odpowiedź jak zacząć korzystać ze Scruma. Certyfikacja Scrum.org.

online

Scrum Master to paprotka, wróżka, psycholog czy może Junior Agile Coach? Nie! Scrum Master ma zasłużyć na miano prawdziwego lidera! Wspieraj Scrum Team, Product Ownera i Organizację. Na tym szkoleniu pokażemy Ci jak to zrobić. Certyfikacja Scrum.org.

online

Jak zmienia się rola menedżera we współczesnej, zwinnej organizacji? Za co jest odpowiedzialny? Jak rozwija zespoły i ludzi, którymi zarządza? Przywództwo służebne i efektywna zmiana organizacyjna. Certyfikacja Scrum.org.

Warszawa

Szkolenie Management 3.0™ Foundation Workshop - bo zarządzanie jest zbyt ważne, żeby pozostawić je managerom!

online

Facylitacja jako narzędzie pracy Scrum Mastera i lidera. Naucz się ułatwiać komunikację i sprawne podejmowanie decyzji. Zarządzaj bez sterowania. Skończ z męczarnią na spotkaniach. Certyfikacja Scrum.org. Dodatkowy, rozszerzony materiał.

online

To jest właśnie "to" szkolenie od którego powinieneś rozpocząć przygodę z profesjonalnym Scrumem. Co to Scrum i dlaczego tak jest zbudowany? Tu znajdziesz odpowiedź jak zacząć korzystać ze Scruma. Certyfikacja Scrum.org.

online

Scrum i co dalej? Wasz Burndown wygląda jak klify w Dover? Trudność z planowaniem i przewidywalnością? Wykorzystaj praktyki Kanban do rozwiązania tego problemu. Pomóż zespołowi skupić się na dostarczanej wartości. Certyfikacja Scrum.org

online

Scrum Master to paprotka, wróżka, psycholog czy może Junior Agile Coach? Nie! Scrum Master ma zasłużyć na miano prawdziwego lidera! Wspieraj Scrum Team, Product Ownera i Organizację. Na tym szkoleniu pokażemy Ci jak to zrobić. Certyfikacja Scrum.org.

Warszawa

Szkolenie Management 3.0™ Foundation Workshop - bo zarządzanie jest zbyt ważne, żeby pozostawić je managerom!