PAL™ - EVIDENCE-BASED MANAGEMENT (PAL™-EBM)


Professional Agile Leadership™ – Evidence-Based Management (PAL™-EBM)

Cześć! Chcielibyśmy Ci przedstawić naszą wersję akredytowanego szkolenia Professional Agile Leadership™ – Evidence-Based Management (PAL™-EBM).

W dzisiejszych czasach, firmy potrzebują rzetelnych informacji i danych, które pozwolą im świadomie zmieniać kierunek i sposób działania. Niestety, zwinność tylko na poziomie wytwarzania i dalsze tradycyjne zarządzanie top-down (długofalowy cel i produkowanie ficzerów), dają ograniczone efekty.

PAL™-EBM to szkolenie, które uczy jak wykorzystać empiryzm osiągania celów i zarządzać nieznanym w złożonym świecie.

Czym jest PAL™-EBM?

PAL™-EBM to podejście, które pomaga liderom stawiać i osiągać cele w oparciu empiryczne zarządzanie – eksperymentowanie i adaptację celów na bazie danych. Uczestnicy uczą się jak tworzyć środowisko pracy oparte na czytelnych celach i dobranych do nich miarach, wykorzystując samozarządzanie zespołów wytwórczych. Skupiamy się na tym, co jest ważne dla klienta i jak w oparciu o metryki poprawiać dostarczane im rezultaty.

PAL™-EBM jest częścią programu Scrum.org nabywania i rozwoju kompetencji członków zwinnych organizacji. Szkolenie przygotowuje do certyfikacji PAL™-EBM. Więcej o programie i certyfikacji.

Czego nauczysz się na naszym szkoleniu?

Szkolenie jest pełne praktycznych ćwiczeń. Nauczysz się m.in:

 • Jak wykorzystać empiryzm, aby ustalać i osiągać cele firmy, radzić sobie z niepewnością i złożonością poprzez eksperymentowanie i dostosowywanie celów w trakcie zdobywania nowych informacji.
 • Jak stworzyć środowisko pracy, gdzie są jasne cele i odpowiednie sposoby mierzenia postępów. Tam też jest zaufanie, które pozwala zespołom samodzielnie podejmować decyzje i działać.
 • Jak zmienić sposób myślenia o tym, jak mierzyć postępy, skupiając się na tym, co jest ważne dla klienta i jak poprawiać to, co dla niego robimy.
 • Jak poprawiać to, jak działa firma, korzystając z czterech Kluczowych Obszarów Wartości (Unrealized Value, Current Value, Time to Market, Ability to Innovate) jako sposobu na podejmowanie decyzji opartych na faktach.

Dla kogo jest nasze szkolenie?

Szkolenie PAL™-EBM jest dla wszystkich, którzy na co dzień zarządzają zespołami, projektami czy firmami, w tym dla dyrektorów, menedżerów, Scrum Masterów, Product Ownerów, coachów i konsultantów. Jeśli jesteś odpowiedzialny za to, jak idzie projekt czy jak przebiega zmiana w firmie do pracy w stylu Agile, i chcesz wiedzieć, jak mierzyć i pokazać, że idzie dobrze, to to szkolenie jest dla Ciebie.

Dlaczego warto wybrać nasze szkolenie PAL™-EBM?

Nasze szkolenie prowadzą doświadczeni praktycy Agile, którzy sami wprowadzali EBM w różnych firmach. Dajemy Ci zarówno wiedzę teoretyczną, jak i praktyczne ćwiczenia, które pomogą Ci zrozumieć EBM i nauczyć się, jak stosować to podejście w swojej firmie.

Rozszerzyliśmy program akredytowanego szkolenia o autorskie ćwiczenia i materiały, dzięki temu otrzymujesz jeszcze więcej wiedzy i praktycznych wskazówek, które możesz zastosować w swojej organizacji.

Dołącz do nas na szkoleniu PAL™-EBM i zacznij swoją podróż ku prawdziwej zwinności biznesowej. Będziemy Ci towarzyszyć na każdym kroku, pomagając Ci zrozumieć, jak możesz lepiej służyć swoim klientom, jak możesz poprawić działanie swojej firmy i jak możesz osiągać lepsze wyniki.

Nasze szkolenie to nie tylko nauka – to także okazja do spotkania innych liderów i wymiany doświadczeń. To miejsce, gdzie możesz zadać pytania, podzielić się swoimi wyzwaniami i znaleźć nowe pomysły.

Czekamy na Ciebie na naszym szkoleniu PAL™-EBM. Dołącz do nas i zobacz, jak możemy Ci pomóc stać się lepszym liderem w świecie Agile.

WERSJA OFFLINE

Warsztat (wersja offline)

 • sala konferencyjna;
 • materiały video przed i po;
 • dostęp do społeczności my.rebelsi.pl
 • akredytowane materiały drukowane (na życzenie);
 • flipchart;
 • prezentacje;
 • podsumowanie szkolenia.

Wyżywienie (wersja offline)

 • lunch
 • kawa, napoje, przekąski.

WERSJA ONLINE

 • warsztat w 100% oparty na interakcji
 • nie ma prezentacji
 • trenerzy nie mówią ciągiem więcej niż 10 minut.
 • przerwy co godzinę i długa przerwa lunchowe
 • warsztat prowadzony przy użyciu wirtualnej tablicy i platformy zoom
 • materiały scrum.org i pełna dokumentacja wypracowanego materiału
 • podsumowanie szkolenia.

Wuyżywienie (wersja offline)

 • lunch
 • kawa, napoje, przekąski.

CERTYFIKAT PAL™ – EBM

Egzamin

 • Poziom prawidłowych odpowiedzi by zdać egzamin: 85%.
 • Czas egzaminu PAL™- EBM: 60 minut.
 • Liczba pytań: 40.
 • Poziom trudności: średnio-zaawansowany.
 • Rodzaj pytań:  Test wielokrotnego wyboru. Prawda/Fałsz.
 • Język egzaminu Professional Agile Leadership™ – EBM: wyłącznie język angielski.

Przygotowanie

Voucher

 • Voucher na egzamin jest ważny bezterminowo. (Z doświadczenia, warto podejść do egzaminu jak najszybciej, żeby wiedza nie uleciała).
 • Cena regularna  egzaminu: $200 USD (egzamin jest zawarty w cenie szkolenia PAL™-EBM).

CO SIĘ WYDARZY PO REJESTRACJI

 1. Skontaktujemy się z Tobą, żeby ustalić szczegóły dot. płatności.
 2. Dokonać płatności. (Niezwłocznie wyślemy potwierdzenie)
 3. Na tydzień przed szkoleniem otrzymasz e-maila z dokładnymi instrukcjami “logistycznymi”.
 4. Wziąć udział w naszym dwudniowym intensywnym szkoleniu.
 5. Od razu po szkoleniu łatwiej wprowadzać zmiany w swoim środowisku pracy.
 6. W ciągu 3 dni po szkoleniu otrzymasz voucher z kodem do egzaminu PAL™-EBM, a także maila z dodatkowymi materiałami ułatwiającymi przygotowanie do egzaminu.
 7. W ciągu 14 dni od otrzymania kodu podejść do egzaminu.

FAQ

Jakie są wymagania wstępne odnośnie szkolenia?

Aby skorzystać ze szkolenia nie jest wymagana żadna wcześniejsza wiedza. Dostarczymy nieco materiałów, aby ułatwić przygotowanie. Nie musisz pełnić roli Scrum Mastera, żeby skorzystać ze szkolenia.

Jaki jest harmonogram szkolenia?

Szkolenie offline to jeden dzień – 9:00 – 17:30, szkolenie online to dwa dni 9:00 – 12:00 i 14:00 – 17:30. Warto się nastawić, że ostatni dzień może się przeciągnąć.

Jaka jest polityka anulowania lub zwrotu pieniędzy

Daj nam znać jak najszybciej, że chcesz zmienić termin lub się nie pojawisz. Staramy się być w granicach rozsądku elastyczni. Polityka anulowania i zwrotu pieniędzy jest określona w regulaminie szkoleń.

Czy trzeba pracować w IT?

Sporo uwagi poświęcamy, by zmniejszać naleciałości IT w naszych szkoleniach, żeby były dostępne również dla osób które nigdy nie pracowały w IT. Jeśli czegoś nie nie zrozumiesz na szkoleniu daj nam znać.

Jaka jest forma szkolenia?

Szkolenie jest prowadzone w formie warsztatu. Jeśli jest w sali, to składa się z 25% wykładu, case’ów, zadań i problemów do rozwiązania. Jeśli jest w sali to używany narzędzia miro, żeby umożliwić nam współpracę zdalną i efektywny warsztat. Zdalne szkolenia wymagają szczególnego podejścia, żeby uczestnicy się zaangażowali, a my po pandemicznych przejściach nauczyliśmy się tego dobrze. Uczestnicy czasem mówią, że nasze szkolenia online ogóle nie ustępują szkoleniom tradycyjnym.

Jaka jest wasza reputacja?

Opinie o naszych szkoleniach można znaleźć na TrustPilot. Moralna, to zależy kogo spytać.

Grafika Rebelsowych testimoniali

Fantastic group with amazing trainers

Damian Milczarek

Fantastic group with amazing trainers. Highly recommend!

20/09/2020 PAL-E™

Grafika Rebelsowych testimoniali

Great training

Anna Klimek

Great training, full of case studies and productive discussions. Broad knowledge and experience of Andrzej and Adam who shared their thoughts with group and provoked to think critically and to change the patterns.

16/09/2020 PAL-E™

Grafika Rebelsowych testimoniali

This was the best online training

Dawid Możejko

This was the best online training I ever seen. I am impressed by use of online tools as well as abilities of hosts. I learned great deal of things despite the limitations of pandemic.

24/03/2021 PAL-E™

Grafika Rebelsowych testimoniali

It was very insightful

Vladimír Vilimovský

It was very insightful, playful, and easygoing.

23/03/2023 PAL-E™

Grafika Rebelsowych testimoniali

High Quality

Szymon P.

High quality, full of well selected content, well organized.

15/02/2023 PAL-E Training


MASZ PYTANIA, CHCESZ SZKOLENIE DLA GRUPY?

Ten formularz zadziała, a my odpowiemy na dowolne pytanie dotyczące certyfikacji, szkolenia, terminów, dostępności i preferencji kulinarnych trenerów.

Jeśli chcesz usprawnić swoją pracę jako lider, to nasze szkolenia Professional Agile Leadership™ – Essentials i Professional Agile Leadership™ – Evidence Based Management są idealnym sposobem na to. Nasze intensywne programy zapewniają przegląd frameworku EBM™, z naciskiem na określaniem celów i ich miar oraz planowanie eksperymentów dostarczania wartości, w oparciu o samoorganizujące się zespoły.

W ramach szkolenia otrzymasz voucher na egzamin Professional Agile Leadership™ – EBM (online). Zapewniamy obszerne materiały drukowane i prezentacje, a także posiłki i napoje przez cały czas trwania szkolenia. Jeśli czegoś nie dowiedziałeś się z tej strony napisz!

  Regulamin znajdziesz tutaj.


  NADCHODZACE SZKOLENIA

  online

  Zapraszamy na szkolenie PAL™-EBM w Rebelsi! Naucz się jak efektywnie kierować zespołami w dynamicznym świecie Agile. Doświadczeni praktycy, praktyczne ćwiczenia, poprawa wyników dla klienta. Dołącz do nas!

  online

  Scrum Master to paprotka, wróżka, psycholog czy może Junior Agile Coach? Nie! Scrum Master ma zasłużyć na miano prawdziwego lidera! Wspieraj Scrum Team, Product Ownera i Organizację. Na tym szkoleniu pokażemy Ci jak to zrobić. Certyfikacja Scrum.org.

  online

  Scrum i co dalej? Wasz Burndown wygląda jak klify w Dover? Trudność z planowaniem i przewidywalnością? Wykorzystaj praktyki Kanban do rozwiązania tego problemu. Pomóż zespołowi skupić się na dostarczanej wartości. Certyfikacja Scrum.org

  online

  To jest właśnie "to" szkolenie od którego powinieneś rozpocząć przygodę z profesjonalnym Scrumem. Co to Scrum i dlaczego tak jest zbudowany? Tu znajdziesz odpowiedź jak zacząć korzystać ze Scruma. Certyfikacja Scrum.org.

  Warszawa

  Szkolenie Management 3.0™ Foundation Workshop - bo zarządzanie jest zbyt ważne, żeby pozostawić je managerom!

  online

  To jest właśnie "to" szkolenie od którego powinieneś rozpocząć przygodę z profesjonalnym Scrumem. Co to Scrum i dlaczego tak jest zbudowany? Tu znajdziesz odpowiedź jak zacząć korzystać ze Scruma. Certyfikacja Scrum.org.

  online

  Scrum Master to paprotka, wróżka, psycholog czy może Junior Agile Coach? Nie! Scrum Master ma zasłużyć na miano prawdziwego lidera! Wspieraj Scrum Team, Product Ownera i Organizację. Na tym szkoleniu pokażemy Ci jak to zrobić. Certyfikacja Scrum.org.

  online

  Jak zmienia się rola menedżera we współczesnej, zwinnej organizacji? Za co jest odpowiedzialny? Jak rozwija zespoły i ludzi, którymi zarządza? Przywództwo służebne i efektywna zmiana organizacyjna. Certyfikacja Scrum.org.

  Warszawa

  Szkolenie Management 3.0™ Foundation Workshop - bo zarządzanie jest zbyt ważne, żeby pozostawić je managerom!

  online

  Facylitacja jako narzędzie pracy Scrum Mastera i lidera. Naucz się ułatwiać komunikację i sprawne podejmowanie decyzji. Zarządzaj bez sterowania. Skończ z męczarnią na spotkaniach. Certyfikacja Scrum.org. Dodatkowy, rozszerzony materiał.