Rebelsi. zwinność to dyscyplina.

Widzieliśmy zwinność. Robiliśmy adaptacyjne organizacje. Badaliśmy dostarczanie wartości w wielu organizacjach. Za każdym z nas stoi ciekawa historia. Chętnie poznamy Twoją. (Zwinność tu nie oznacza, że jesteśmy gimnastykami artystycznymi.)

Od kilkunastu lat wykorzystujemy zwinność do dostarczania świetnych produktów. Pochodzimy z różnych organizacji. Pełniliśmy odpowiedzialności deweloperów. Realizowaliśmy projekty w małej i dużej skali. Zarządzaliśmy zespołami. Rozwijaliśmy Scrum Masterów i managerów. Prowadziliśmy firmy. Poznaliśmy słodki smak sukcesu. Popełniliśmy też wiele cennych błędów, z których wyciągnęliśmy solidne lekcje.

Połączyła nas chęć tworzenia efektywnych organizacji. Miejsce gdzie kreatywność i inteligencja pozwala wspaniałym ludziom dostarczać naprawdę wartościowe rozwiązania. I przy okazji mieć z pracy tego trochę radości. Podczas tych kilkunastu lat zrozumieliśmy, że profesjonalizm to klucz do sukcesu. Męczy nas nieefektywność, brak decyzyjności, niedasizm. Jako Rebelsi pomagamy organizacjom być gotowym na zmieniające się jutro.

Naszą misją jest rozwijanie najlepszych profesjonalistów w zwinności w Polsce. Zapraszamy Cię do wspólnej podróży!


Marcin Ziółek

Marcin

Jestem Scrum Masterem, trenerem, przedsiębiorcą. Świat IT poznawałem jako świeżo upieczony absolwent Wojskowej Akademii Technicznej pracując jako programista, w jednej z większych polskich firm IT. Z projektu na projekt poznawałem tajniki budowy złożonych systemów informatycznych jednak od zawsze interesowała mnie wysoka jakość. Wysoka jakość kodu, produktów czy sposobu pracy. Tak też natrafiłem na Scrum i zwinność, z którą żyję w symbiozie już od ponad dekady.
Doświadczenie jako Scrum Master i Agile Coach zdobywałem w różnych projektach. Były to między innymi Discovery (Szwecja), Ergo Digital IT (Niemcy), Tandem Bank (Londyn), KMD Logic (Warszawa/Indie/Australia).

Jeśli uznać, że moją pierwszą nogą jest bycie konsultantem, drugą niewątpliwie będzie dzielenie się wiedzą. W 2016 roku zawiązałem warszawską grupę Management 3.0. Organizuję nie-konferencje Agile Coach Camp Poland. Występuję na konferencjach.

Lubię to.

Trzecią nogą będą startupy – gdzie wysoka jakość rozwiązań rośnie na gruncie dynamicznych zmian, gdzie usprawnianie sposobu pracy jest konieczne do przeżycia. Wspieram, uczę się i rozwijam własne działalności.

Prywatnie jestem mężem i ojcem dwójki dzieci (równie wspaniałych jak u Andrzeja ; ) )
Jestem również koneserem dobrych żartów, mieszanki Leslie Nielsena, Braci Marx i familiady.
LinkedIn https://www.linkedin.com/in/mziolek/

Tomisław Krężelewski

tomisław

Z zawodu jestem dyrektorem. Takim od technologii. Pracowałem w dużych organizacjach oraz w startupach. Byłem odpowiedzialny – w różnych konfiguracjach – za budowanie zespołów, technologię, strategię i wdrażanie Agile.

Branże, w których mam najwięcej doświadczenia to e-commerce i fintech.

Bardzo lubię się uczyć, najchętniej podczas wspólnej pracy.

Staram się więcej słuchać niż mówić, stąd mój pomysł na rozwój w roli coacha (zarówno Agile jak i life).

Problemy, z którymi mam najczęściej do czynienia w pracy Rebelsa, biorą się z tak zwanego “paradoksu wzrostu”. “Growth creates complexity and complexity kills growth” jak mawiają “business consultants”. Organizacje, które osiągnęły sukces, zaczynają zdawać sobie sprawę, że ma on swoja cenę, którą płaci się nie tylko w latach ciężkiej pracy włożonej w rozwój. Ukrytym, często niedoszacowanym kosztem towarzyszącym sukcesowi, jest obniżenie zdolności organizacji do zmiany (po adżajlowemu – do “adaptacji”).

To, na czym się skupiam wspierając klientów w transformacjach, to wprowadzenie narzędzi zwiększających transparentność procesu zmiany i zdolność organizacji do uczenia się. Część tego zadania realizujemy poprzez nowe struktury zespołów, lepiej dopasowany framework współpracy, narzędzia on-line i kolorowe slajdy ale najważniejsze, z mojego punktu widzenia, jest zbudowanie w zespołach poczucia odpowiedzialności i “właścicielstwa”.

I to jest coś, czego nie da się “ot tak, po prostu, zacząć robić od jutra”, ale to już historia na inną okazję…

Linkedin: https://pl.linkedin.com/in/tomislawkrezelewski

Andrzej Zińczuk

andrzej

Jestem Scrum Masterem i managerem. Od 2004 zmieniam świat wytwarzania produktów. Z większymi lub mniejszymi sukcesami. I większymi lub mniejszymi porażkami ; ) Od początku zajmuję się optymalizacją procesów.
Tworzyłem rozwiązania mobilne jeszcze przed iPhonem. Byłem deweloperem, PMem i współwłaścicielem softwarehouse’u. Rozwijałem systemy telekomunikacyjne, bilingowe i wideo streamingowe.
Potem zamieniłem Warszawę na Poznań, gdzie przez ponad 4 lata rozwijałem Scrum Masterów w PayU. Współpracowałem z ponad 20 zespołami scrumowymi. Pomagałem zmieniać organizację IT wykorzystując Scrum i Large Scale Scrum (LeSS). Prowadziłem szereg programów rozwojowych i transformacyjnych.

Współtworzę zwinne społeczności Agile Coach Camp Poland, Agile Poznań i Scrumvival.

Prywatnie jestem mężem i ojcem dwójki najwspanialszych dzieci.
Podobno jestem pragmatycznym robotem, którego męczy bylejakość.
Więcej o mnie na stronie: https://andrzejzinczuk.com/
LinkedIn https://www.linkedin.com/in/andrzejzinczuk/

Adam Michalczyk

Adam

Uczę Scrum Masterów. Uczę zwinności. Doradzam jak wprowadzać i rozwijać zwinność.

Od kilku lat jestem Professional Scrum Trainerem Scrum.org. Jestem dumny, że to osiągnąłem. Chociaż moje kwalifikacje szeroko wykraczają poza obszar Scruma, to Scrum właśnie jest świetnym przykładem tego, jak trudno osiągnąć prawdziwą zwinność.

Doradzałem w 3 firmach robiących gry – od najmniejszych do największych, w firmie ubezpieczeniowej, kilku firmach tworzących oprogramowanie na zamówienie i u ogromnego dostawcy energii. Szkoliłem ludzi z każdej /chyba/ branży.

Na czym mi zależy w pracy?

Chcę pomóc ludziom, którzy chcą coś zmienić w swoim środowisku pracy. Chcę lepszych liderów, którzy świadomie pomagają swoim podwładnym. Chcę, żeby ludzie poczuli dumę ze swojego profesjonalizmu.

Mam wspaniałą rodzinę z moją żoną, Magdaleną, która pokazuje mi że warto ścigać swoje marzenia. Moja córka Amelia uczy mnie wrażliwości i ma moje poczucie humoru. Syn Tymon uczy mnie koncentrować się nie tylko na pracy.

Mam niewielu przyjaciół. Jednym z nich jest pragmatyczny robot o wspaniałym sercu i wielkiej empatii, z którym związałem swoje zawodowe życie 4 lata temu.
LinkedIn https://www.linkedin.com/in/adammichalczyk/