Professional Scrum Master™

Szkolenie Professional Scrum Master™ (PSM) to szkolenie zaawansowane. Nie będziemy tutaj mówić o tym czym jest Scrum, ale dlaczego tak wygląda. Jak obecność jego poszczególnych elementów: ról, artefaktów i wydarzeń pomaga radzić sobie ze złożonością wytwarzania produktów. Jeśli chcesz poprawić swoje zrozumienie Scrum, lepiej wykorzystać Scrum w swoim zespole czy organizacji – to szkolenie jest właśnie dla Ciebie.

Szkolenie PSM jest częścią programu Scrum.org, który umożliwia nabycie i rozwój kompetencji potrzebnych Scrum Masterom. Dodatkowo, szkolenie przygotowuje do pierwszego stopnia certyfikacji (PSM-I) znanej i cenionej organizacji – Scrum.org, założonej przez jednego z twórców Scrum – Kena Schwabera. Więcej o programie i certyfikacji.

NAJBLIŻSZE TERMINY

Nie odnaleziono wydarzeń!

The trainers are very committed and very well prepared.

Marta P.G. PSM2 2021.11

AGENDA


Fundamenty – jak działa Scrum.

Dlaczego warto wybrać Scruma? Empiryczna kontrola procesu wytwarzania oprogramowania to recepta na nie dotrzymywane terminy i niską jakość produktu.

Scrum. Role, artefakty i zdarzenia,

które umożliwiają zmianę sposobu zarządzania. Zdarzenia scrumowe zamiast nudnych spotkań. Artefakty (Gotowy produkt, Backlog Produktu i Sprintu) zapewniające przejrzystość, odpowiedzialność zamawiającego i wykonawcy.

Budowanie zespołów samoorganizujących się.

aka jest rola lidera w zespole, który uczy się samoorganizacji? Co sprawia, że wspólna odpowiedzialność nie staje się rozproszeniem odpowiedzialności. Wartości Scrumowe.

Scrum Master,

umiejętności i postawy. Jak budować i rozwijać zespoły. Zachowania i postawy, które pomagają. Jak używać danych do budowania samoregulacji zespołu. Czy Scrum Master powinien być techniczny/nie-techniczny.

Ukończona praca (Done).

Definicja ukończenia pozwala  prognozować pracę i zapewnia przejrzystość. Dlaczego tak ważne jest posiadanie czytelnych kryteriów jakościowych dla wytwarzanego oprogramowania.

Wartościowe zdarzenia scrumowe.

Jak nauczyć zespół wykorzystywać produktywnie czas na zdarzeniach scrumowych. Techniki facylitacji i moderacji.

formuła